Mutlu Akü, Karavanlara Özel Aküsünü İngiltere’de Tanıttı
Mutlu Akü, yeni ürün ve teknolojilerini İngiltere’de sergiledi. Mutlu Akü, Automechanika Birmingham fuarında karavan ve motokaravanlar için ürettiği Lifestyle serisini tanıttı Türkiye akümülatör sektörünün lideri Mutlu Akü, 4-6 Haziran 2019 tarihleri arasında İngiltere’nin Birmingham kentinde gerçekleştirilen Automechanika Fuarı’nda yeni ürünlerini ve teknolojilerini sektör profesyonelleri ve katılımcılarla buluşturdu.  Mutlu Akü, fuarda karavan ve motokaravan kullanıcıları için geliştirdiği özel serisi ‘Lifestyle’ın lansmanını gerçekleştirdi. Mutlu’nun ürettiği, “Mutlu Lifestyle” aküler, özellikle karavanlarda kullanılması için tasarlandı. Derin deşarj ve uzun ömür süresiyle karavan kullanımına uygun olan aküler, İngiltere Ulusal Karavan Konseyi (NCC) tarafından da onaylanmış durumda. Geleceğin teknolojileri Mutlu Akü standındaydı Mutlu Akü, ayrıca standından SFB teknolojisinden, Lityum-İyon Akülerine, Start-Stop AGM ve EFB teknolojisinden, ağır hizmet akülerine kadar geniş ürün gamını da katılımcılarla paylaştı. Yakıt ekonomisi ve karbondioksit salınımını azaltmak üzere tasarlandığı Start&Stop EFB ve AGM aküler, yoğunlaştırılmış enerjiye sahip olup, standart akülere göre güçlendirilmiş iç yapıları sayesinde aynı kapasitedeki benzer bir aküye göre 2 kat ömre sahiptir. Mutlu Akü’nün geleceğin teknolojisi olarak adlandırdığı Lityum-İyon aküler de fuarda yerini aldı. Sadece hibrit otomobillerde değil, ev tipi enerji depolama, yenilenebilir enerji, UPS, Telekom ve forklift gibi endüstriyel sektörde yer alan araçlarda da kullanılan Lityum-İyon aküler, karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyen araçlarda kullanıldığı için de çevre dostu olarak kabul ediliyor. Standart akülere oranla enerji yoğunluğu daha fazla olan Lityum-İyon aküler, bu sayede daha düşük hacme ve daha az ağırlığa rağmen, standart akülerden daha fazla enerji depolayabiliyor. Lityum-İyon aküler kurşun asit akülere göre daha uzun ömre sahip.  
Mutlu Akü, Karavanlara Özel Aküsünü İngiltere’de TanıttıMutlu Akü, Karavanlara Özel Aküsünü İngiltere’de Tanıttı
Mutlu Akü Geleceğin Teknolojilerini Dubai’de Tanıttı
Mutlu Akü, sektöründeki en yeni teknolojileri Automechanika Dubai Fuarı’nda sergiledi. Türk Akümülatör sektörünün önemli markalarından Mutlu Akü, 10-12 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Automechanika Dubai’de Lityum-iyon akülerinden Start&Stop akülere, ağır hizmet akülerinden, Marin akülerine kadar geniş ürün yelpazesini katılımcılara tanıttı. Afrika, Asya, Ortadoğu ve BDT ülkelerinin pazarlarıyla bağlantı sağlamayı ve sektör profesyoneliyle bir araya gelmeyi mümkün kılan Automechanika Dubai’de Mutlu Akü’nün yeni teknolojileri büyük ilgi gördü. Karbon salınımını azaltmak için Start-Stop akü Mutlu Akü standında tanıtlan ürünlerin başında Start&Stop aküler geldi. Mutlu Akü’nün yakıt ekonomisi ve karbondioksit salınımını azaltmak üzere tasarlandığı Start&Stop aküleri EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) ve AGM (Kuru tip) olarak iki tipte üretiliyor. Yoğunlaştırılmış enerjiye sahip EFB aküleri, tüm Start&Stop özellikli araçlarda kullanıma uygun şekilde özel olarak tasarlanmış olup güçlendirilmiş iç yapısı sayesinde standart bir aküye göre 2 kat ömür dayanımına sahip. AGM teknoloji aküleri de ileri düzeyde Start&Stop özellikli araçlarda kullanım için özel olarak tasarlanmış ve sahip olduğu teknoloji sayesinde standart sulu akülere oranla daha yüksek marş gücü ve ömür dayanımına sahip. Geleceğin teknolojisi Lityum-İyon aküler Fuarda sergilenen bir diğer seri olan lityum-iyon aküler de; fuarda ilgi odağı oldu. Çevre dostu olmaları ve daha az fosil yakıt tüketimleri nedeniyle dünya genelinde her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başlanan hibrit araç teknolojisine artan taleple, araç üreticileri de tercihlerini lityum-iyon akülerden yana kullanmaya başladı. Sadece hibrit otomobillerde değil, ev tipi enerji depolama, yenilenebilir enerji, UPS, Telekom ve forklift gibi endüstriyel sektörde yer alan araçlarda da kullanılan Lityum-İyon aküler, karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyen araçlarda kullanıldığı için de çevre dostu olarak kabul ediliyor. Daha düşük hacim daha fazla enerji Standart akülere oranla enerji yoğunluğu daha fazla olan Lityum-İyon aküler, bu sayede daha düşük hacme ve daha az ağırlığa rağmen, standart akülerden daha fazla enerji depolayabiliyor. Lityum iyon aküler kurşun asit akülere göre daha uzun ömre sahip.
Mutlu Akü Geleceğin Teknolojilerini Dubai’de TanıttıMutlu Akü Geleceğin Teknolojilerini Dubai’de Tanıttı
Türkiye'nin En Değerli Akü Markası 1 Numara Mutlu Akü
Uluslararası bağımsız marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in araştırma sonuçlarına göre Mutlu Akü "Türkiye'nin en değerli akü markası" oldu. Dünya’nın en önemli marka değerleme kuruluşlarından biri olan Brand Finance’in Türkiye’de birçok farklı sektörde yer alan markaların erişebilir finansal verilerine ve analist gözlemlerine dayanarak hazırladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” sıralaması belli oldu. Mutlu Akü, Türkiye’nin en değerli markaları listesinde genel sıralamada 64. sırada yer alırken, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de Türkiye enerji depolama sektörünün en değerli markası olmayı sürdürdü. Türkiye’nin lider akü markası Mutlu Akü’nün teknoloji, kanal gelişimi ve pazarlama alanında devam eden yatırımlarıyla marka değerini önümüzdeki yıllarda da artırarak devam etmesi öngörülmektedir.
Türkiye'nin En Değerli Akü Markası 1 Numara Mutlu AküTürkiye'nin En Değerli Akü Markası 1 Numara Mutlu Akü
Mutlu Akü Automechanika İstanbul’da Ürün ve Teknolojilerini Tanıttı
Sektörünün lider akü üreticisi Mutlu Akü, ürünlerini ve teknolojilerini bölgenin en büyük yedek parça fuarı olan Automechanika İstanbul Fuarı’nda tanıttı. Türkiye akümülatör sektörünün lideri ve sektörünün en değerli markası 1 Numara Mutlu Akü, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Automechanika İstanbul’da ürünlerini ve teknolojilerini sektör profesyonelleri ve katılımcılarla buluşturdu. Yurtiçi ve yurtdışından iş insanlarının yoğun ilgi gösterdiği fuarda, Mutlu Akü, SFB teknolojisinden, Start-Stop AGM ve EFB teknolojisine, ağır hizmet akülerinden, marin akülerine, endüstriyel akülerden lityum iyon akülere kadar geniş ürün yelpazesi ile yer aldı. Mutlu Akü, tamamı yerli üretim olan ve Mutlu Akü AR-GE Merkezi’nde geliştirilen ürünleri ve ürün teknolojileri ile fuarda fark yarattı. Fuar süresince akü ve enerji depolama sistemlerini kullanıcılarla paylaşan Mutlu Akü, kaliteli ürün ve mükemmel hizmet anlayışı vizyonunu bir kez daha tüketicilerle buluşturdu. Nesilden nesile aktarılan iş birliği 1945’ten bugüne, tam 74 yıldır bu topraklarda üretim yapan ve sektörünün en değerli markası olan 1 Numara Mutlu Akü,  Automechanika İstanbul Fuarı’nda Türkiye bölge bayileri ile buluştu. 28 bölge bayii ile fuar alanında bir araya gelen Mutlu Akü, bu büyük buluşmada iş ortakları ile kıdem ödüllerini de paylaştı. Mutlu Akü, nesilden nesile aktarılan bu birliktelik için bölge bayilerini fuar standında ağırlayarak, ülke ekonomisine ve Mutlu Akü markasına kattıkları değer için kendilerine teşekkür etti. Mutlu Akü fuarda gerçekleştirdiği ödül töreni ile, 62 yıldan 1 seneye kadar farklı zaman aralıklarında değişen ve devam eden bu iş ortaklıkları icin bölge bayilerine teşekkür plaketlerini de takdim etti. Start-Stop Teknolojisi için Özel Olarak Tasarlanmış Mutlu Aküler Mutlu Akü’ nün fuar alanında bulunan Start Stop teknolojisine uygun aküleri yoğun ilgi gördü. Yakıt ekonomisi ve karbondioksit salımını azaltmak üzere tasarlanan Mutlu Start-Stop aküler EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) ve AGM (Kuru tip) olarak iki tipte üretiliyor.  Mutlu Akü’ nün yoğunlaştırılmış enerjiye sahip EFB aküleri, tüm Start Stop özellikli araçlarda kullanıma uygun şekilde özel olarak tasarlandı. Bu aküler, standart aküler gibi sulu tipte. Güçlendirilmiş iç yapısı sayesinde Mutlu Start Stop Aküler aynı kapasitedeki benzer bir aküye göre 3 kata kadar daha fazla cevrim ömrü, hızlı şarj alma özelliği ve %40 ‘a varan daha yüksek performansa sahip.  
Mutlu Akü Automechanika İstanbul’da Ürün ve Teknolojilerini TanıttıMutlu Akü Automechanika İstanbul’da Ürün ve Teknolojilerini Tanıttı
İSO 500 Verilerine Göre Sektörünün En Büyük Sanayi Kuruluşu Mutlu Akü
Mutlu Akü, İstanbul Sanayi Odası'nın İSO 500 Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamalarında akü sektöründeki liderliğini sürdürdü. Mutlu Akü Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının açıklandığı İSO 500 listesinde 183. Sırada yer aldı ve sektöründe 1 Numara oldu. Mutlu Akü, İstanbul Sanayi Odası tarafından Türkiye'nin sanayi devlerinin açıklandığı İSO 500 listesinde 183. sırada yer alarak sektörünün en büyük sanayi kuruluşu olduğunu bir kez daha gösterdi. 1968 yılında ilk yayınlandığı tarihten bugüne İstanbul Sanayi Odası'nın yayınlamış oldugu Türkiye'nin En Büyük Sanayi kuruluşları listesinde yer alan Mutlu Akü, akü sektöründe liderliğini ve Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olmayı sürdürdü. Istanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanan ve Türkiye ekonomisinin bir yansıması olarak nitelendirilen Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu raporu firmaların, üretim hacmi, net satışları ve ihracat potansiyeli kriterleri göz önüne alınarak hazırlanıyor.  
İSO 500 Verilerine Göre Sektörünün En Büyük Sanayi Kuruluşu Mutlu AküİSO 500 Verilerine Göre Sektörünün En Büyük Sanayi Kuruluşu Mutlu Akü
1 Numara MUTLU AKÜ Sektöründe Güven Veren Marka Ödülü’ne Layık Görüldü
MUTLU AKÜ, 32. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi'nde Güven Veren Marka Ödülü'ne layık görüldü. Farklı sektörlerden iş dünyasının önde gelen isimlerinin buluştuğu gecede, MUTLU AKÜ, Güven Veren Marka ödülünü alarak bir başarıya daha imza attı. Türkiye'nin En Prestijli İş Zirvelerinden Biri: Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi 32. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi, Türkiye’nin önde gelen markalarını buluşturdu. Bilinçli tüketim alışkanlıklarının kazanılması ve iş insanlarının değişimi takip etmesi amacıyla düzenlenen ödül töreninde, tüketiciye güven veren, müşteri memnuniyetini başarıyla sağlayan firmalar ve iş insanları ödüllendirildi. 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nde düzenlenen törenle sahiplerini bulan ödüller, Lob'in Turkey (Leaders of Branding Intelligence Summit) organizasyonuyla sunuldu. Türkiye’den ve Dünya’dan önde gelen iş insanları, bürokratlar, diplomatlar, sivil toplum örgütü mensupları etkinlikte bir araya geldi. İş Dünyasının Kalbi Tüketici Zirvesi'nde Attı Çırağan Sarayı'nda yapılan ve ekonominin önde gelen simalarını buluşturan etkinlik, 2019 yılında "Dijital Ekonomi ve Bilişim Çağında Bilinçli Tüketici" konu başlığını ele aldı. Gün boyu, "Dünyada Dijitalleşme ve Elektronik Ticaret Gelişmeleri" ve "Sosyal Medya ve Tüketici" gibi başlıkların tartışıldığı paneller gerçekleştirildi.  Söyleşiler, ödül töreni öncesinde ilgiyle takip edildi. Gala organizasyonunda iş ve sanat dünyasının güven veren markaları ve insanları tek tek sahnede yerini alarak ödüllerine kavuştu. 32 yıldır kesintisiz süren Tüketici Zirvesi, katılımcı kurum ve kuruluşları katılım sertifikası ve 2019 Kalite Ödülü ile taçlandırdı. Türkiye'nin Gururu MUTLU AKÜ MUTLU AKÜ, 32. Uluslararası Tüketici Zirvesi'nde 2019 Lob'in Kalite Ödülleri kapsamında, Lob’in Turkey tüketici araştırması ile belirlenen Güven Veren Marka ödülünü almaya hak kazandı. Ödülü, şirketin Yurt İçi Satış ve Stratejik Pazarlama Direktörü Hakan Okur aldı. Okur, duydukları güven için öncelikle tüketicilere teşekkür ederken, markanın gücünü Türkiye'den aldığını vurguladı. 74 yıldır teknolojisi, Ar-Ge gücü ve kalitesi ile ülkemize değer katan MUTLU AKÜ, Türkiye’nin 1 numaralı akü markası olmanın onuruyla, tüketicilerin duyduğu güvene layık olduğunu gösterdi. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmeti ve yenilikçi anlayışıyla sektörünün öncüsü olan MUTLU AKÜ, Güven Veren Marka ödülü ile bir kez daha sektöründe fark yarattı.  
1 Numara MUTLU AKÜ Sektöründe Güven Veren Marka Ödülü’ne Layık Görüldü1 Numara MUTLU AKÜ Sektöründe Güven Veren Marka Ödülü’ne Layık Görüldü
Mutlu Akü Rusya’da Teknolojilerini Tanıttı
Türkiye akümülatör sektörünün lideri Mutlu Akü, 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında MIMS Automechanika Moscow fuarında yeni ürünlerini ve teknolojilerini sektör profesyonelleri ve katılımcılarla buluşturdu. Mutlu Akü, standından SFB teknolojisinden, Lityum-İyon Akülerine, Start-Stop AGM ve EFB teknolojisinden, ağır hizmet akülerine kadar geniş ürün gamını da katılımcılarla paylaştı. 2 kata kadar daha uzun ömürlü aküler AGM teknoloji aküleri ise, ileri düzeyde Start&Stop özellikli araçlarda kullanım için özel olarak tasarlandı. Kurşun asit akü teknolojisinin ulaştığı son nokta olan VRLA (valf regüleli kurşun asit) AGM (absorbed glass mat – emdirilmiş cam elyaf)  tipte. Sahip olduğu bu yeni teknoloji sayesinde içerisinde serbest halde elektrolit bulunmuyor. VRLA özelliği sayesinde gaz rekombinasyon sistemine sahiptir. Standart sulu akülerdeki  bakım gerektirmeme özelliği ile geliştirilmiştir. Döküm yapıda pozitif plaklar ve Con-Cast yapıda negatif plakları ile sağlam bir iç yapıya sahip olup, standart sulu akülere oranla daha yüksek marş gücü ve ömür dayanımına sahip. Geliştirilmiş S&S sistemlerinde kullanımına en uygun aküdür. Taxi akülerin özellikleri ise, strandart aküye göre çok daha sağlam, 2 kat daha uzun ömürlü ve sarsıntıya dayanıklı aküler olmalarıyla öne çıkıyor. Justice League Kahramanları ile Keyifli Dakikalar Fuar süresince, lisansiyesi olduğu Justice League’in süper kahramanları temalı yarışmalar ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken stant, fuarın ilgi odağı oldu.
Mutlu Akü Rusya’da Teknolojilerini TanıttıMutlu Akü Rusya’da Teknolojilerini Tanıttı