Lityum İyon Aküler

Lityum İyon Aküler

Geleceğin ürün teknolojisi olarak kabul edilen Lityum İyon aküler, teknik özellikleriyle de diğer enerji depolama çözümlerine göre ön plana çıkmaktadır. Mutlu Akü tarafından müşteri ihtiyaç ve beklentilerine en uygun şekilde ve projeye özel olarak tasarlanan lityum iyon aküler, bakım gerektirmeme özellikleriyle de kullanım kolaylığı sağlar. Yüksek performans ve uzun çevrim ömrüne sahip Lityum İyon Aküler; otomotiv sektörü, forkliftler, istifleme makinaları, mekik sistemleri, solar sistemler, golf araçları, karavanlar, raylı sistem ulaşım araçları, temizlik makinaları, telekom istasyonları ve ev tipi depolama sistemleri gibi birçok alanda tercih edilir. 

Mutlu Lityum İyon aküler, derin deşarj kapasiteleri sayesinde tekrar tekrar şarj edilebilir ve daha yavaş deşarj oldukları için uzun süreler maksimum performansla kullanılabilir. Gaz çıkışı söz konusu olmadığı için kapalı alanlarda bile rahatça muhafaza edilebilirler. Sıcaklığa karşı dayanımları ise oldukça yüksektir ve sıcaklık değişimlerinden çok daha az etkilenirler. Bu sayede farklı iklim ve sıcaklık koşullarında voltaj dalgalanmaları, korozyon veya akü şişmesi gibi problemler yaşanmaz. Lityum iyon aküler, içerisinde sıvı formda elektrolit bulunmadığı için asit taşması veya sızıntılarına karşı da mukavemetlidirler.   

Çevreye duyarlı ürün teknolojisiyle sürdürülebilirliğe katkı sağlayan Lityum İyon Aküler, karşıladıkları yüksek test standartları ile de güven verir. Benzer kapasitedeki farklı teknolojiyle üretilmiş akülere göre enerji verimliliklerinin daha yüksek olması, kurşun asit akülere göre daha az enerji tüketmeleri sayesinde önemli maliyet avantajları vardır. Akü değişiminden kaynaklı duruşlara sebep olmaması operasyonel verimlilik artışı sağlar. Su ekleme, asit seviyesi kontrol etme gibi işçilik maliyetleri de yoktur. Aynı zamanda diğer akülere göre daha az yer kaplamaları, hem endüstriyel amaçlı hem de ev tipi enerji depolama çözümü olarak kullanımlarının öne çıkan üstünlüklerindendir. 

Batarya Yönetim Sistemi (Battery Management System/BMS) sayesinde Lityum İyon Akülerin; kapasite, voltaj, sıcaklık, şarj seviyesi (SoC) ve batarya sağlığı (SoH) sürekli olarak izlenebilir, gerçek zamanlı kontrol ve takip sağlanır. Böylece daha uzun süreli ve yüksek performanslı kullanım elde edilerek duruşlar önlenir, akü kaynaklı operasyonel kesintiler yaşanmaz.

Daha Fazlası
  • Projeye özel, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine en uygun çözümler
  • Çevreye duyarlı ve enerji verimliliği yüksek ürünler sayesinde sürdürülebilirliğe katkı
  • Uzun çevrim ömrüne sahip, yüksek performanslı ve güvenli ürün teknolojisi

Kullanım Alanları

Otomotiv Sektörü

Hibrit teknolojili binek ve ticari araçlar için uzun çevrim ömürlü ve maksimum performanslı ürünler

Telekomünikasyon

Telekomünikasyon ve saha dışı tesisler için hibrit güç çözümleri

Endüstriyel İstif Makinaları

Farklı voltaj ve kapasite alternatifleriyle, forklift ve transpalet gibi istif makinalarına özel geniş ürün gamı

AGV 

Endüstriyel akıllı taşıma sistemlerinde maksimum performans sağlayan ideal akü çözümleri

Ev Tipi Enerji Depolama

Dekoratif, kullanıcı dostu ve hepsi bir arada akıllı depolama sistemi ile depolanabilir ve kesintisiz enerji

Akünü Bul
Akünü Bul

Aracınızın marka ve modeline uygun Mutlu Akü’yü bulun

Akünü Bul
Satış Noktası Bul

Türkiye'nin 81 ilinde Size En Yakın Mutlu Akü Satış Noktasını Bulun