Standart Binek Araçlar

Otomotiv sektöründe seri olarak üretilen, klasik araç çalıştırma prensibine sahip olan binek otomobiller ve SUV olarak ifade edilen sportif araçlar, yaygın olarak kullanılır. Bu araçlar Start-Stop özelliğine sahip olmasalar da, araç içerisinde ihtiyaç duyulan birçok elektriksel donanımı barındırabilirler. Özellikle kent trafiğinde sıkça kullanılan sedan, hatchback ve station wagon tipindeki otomobillerde marş basma ihtiyacı ve iç donanımların elektrik ihtiyacı yüksektir. Aynı şekilde hem arazi hem de kent içi gibi farklı yol ve sürüş şartlarında kullanılan SUV araçlarda da yüksek dayanımlı akülerin tercih edilmesi gerekir. Bu kadar yaygın kullanılan ve klasik marş yöntemiyle çalışan her iki araç tipi için de uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen ve araç üreticilerinin kriterlerini karşılayan akülerin kullanılması gerekir. Mutlu Akü; standart binek araçlar için sunduğu geniş ürün yelpazesiyle, farklı araç tiplerinin yüksek enerji gereksinimlerini karşılar. Mutlu Akü’nün ürün gamı içerisinde yer alan EFB, SFB Avrupa Tip ve SFB Japon Tip Aküleri tercih edebilirsiniz.

 

Mutlu Akü’nün standart binek araçlar için sunduğu EFB Aküler, geliştirilmiş sulu tip akü teknolojisine sahiptir. Standart akülere göre %30’a kadar daha yüksek performans sunan Mutlu EFB Aküler, 2 kata kadar daha uzun çevrim ömrüyle de avantaj sağlar. Start-Stop özelliği olmayan araçlarda daha uzun süreli kullanım ve yüksek marş gücü için Mutlu EFB Aküler tercih edilebilir. Bakım gerektirmeyen ürün teknolojileri, tam kapalı kapak sistemi ve standart akülere göre daha yüksek titreşim dayanımlarıyla standart binek araçların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verirler.

 

Mutlu SFB aküler, SFB Avrupa Tip ve SFB Japon Tip Akü seçenekleriyle binek araçların gereksinimlerine cevap verir. SFB Avrupa Tip Aküler, Avrupa kökenli standart binek araçlarda kullanılırken, SFB Japon Tip Aküler ise Asya kökenli standart binek araçlarda kullanılır. Bu aküler, araçların enerji ihtiyacını üst düzeyde karşılarken, uzun kullanım ömrü sayesinde araçların kesintisiz çalışmasına katkı sağlar. Standart akülere göre %25’e kadar daha yüksek performans ve titreşim dayanımıyla avantajlıdır. Bakım gerektirmeyen ürün teknolojisine sahip SFB Avrupa Tip ve SFB Japon Tip Aküler, tam kapalı kapak sistemleriyle maksimum güvenlik sunarlar. Tasarımında yer alan kapak içi labirent yapı, alev tutucu filtre, ergonomik kulp ve akü şarj seviyesini gösteren indikatör gibi bileşenleriyle kullanıcı ve araç dostudur.

Daha Fazlası
EFB Aküler
EFB Aküler
Standart binek araçlarınıza uygun Mutlu EFB Akü seçenek ve detayları için tıklayınız.
SFB Avrupa Tip Aküler
SFB Avrupa Tip Aküler
Standart binek araçlarınıza uygun Mutlu SFB Avrupa Tip Akü seçenek ve detayları için tıklayınız.
SFB Japon Tip Aküler
SFB Japon Tip Aküler
Standart binek araçlarınıza uygun Mutlu SFB Japon Tip Akü seçenek ve detayları için tıklayınız.