Marin


Tekne, yat gibi deniz yolu ulaşım araçları hem hobi hem de ticari faaliyetlerde tercih edilir. Deniz yolu ulaşım araçları; farklı iklim ve hava koşullarında kuvvetli rüzgar, nem, şiddetli yağmur gibi etkenlere maruz kalabilir. Ayrıca dalgalar nedeniyle de bu tür deniz araçlarında sarsıntılar yaşanabilir. Kıyıdan uzakta olan bir marin aracının sorunsuzca seyrine devam etmesi hem insan hayatı hem de zamanlama açısından önemlidir. Doğa koşulları veya marin aracı içerisindeki elektriksel donanımların kullanımından ötürü aküde herhangi bir problem yaşanmaması gerekir. İç donanımlardan özellikle; aydınlatma sistemi, dümenle ilişkili elektronik sistemler, navigasyon ve GPS gibi yön/kontrol sistemleri ve günlük ihtiyacı karşılayan mutfak temizlik ekipmanları gibi birçok uygulama için bu elektrik ihtiyacı kaçınılmazdır. Tekne ve yat gibi deniz yolu ulaşımı / marin araçlarında, hem motorun doğru çalışması hem de elektriksel donanımların sağlıklı bir şekilde kullanımı için akü seçimi son derece önemlidir. Marin aküsü veya tekne aküsü olarak bilinen bu akülerin; sıvı sızdırmamaları, rüzgarlı koşullara uygun ve sallantılara karşı dirençli bir yapıda olmaları gerekir. Mutlu Akü'nün deniz yolu ulaşım araçlarının ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği JEL ve SFB Marin aküleri tekne ve yatlarınız için tercih edebilirsiniz.

Mutlu Akü’nün marin grubuna yönelik sunduğu ürünler arasında yer alan JEL Aküler; kurşun-asit aküler içerisinde en yüksek çevrim ömrüne sahiptir. Akü içerisinde bulunan elektrolit sıvı, yerini jel formuna bırakır. Bu sayede sızdırmaz bir yapıdadır. JEL Akü'deki VRLA teknolojisi sayesinde, kullanım esnasında dışarı gaz çıkışı olmaz. Bu yönüyle kapalı alanlarda kullanıma uygundur. Mutlu JEL Akü teknolojisi, yüksek titreşim dayanımıyla, denizde karşılaşılabilecek koşullara uygundur.

Mutlu SFB Marin Aküler; deniz taşımacılığında kullanılan araçların enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere SFB teknolojisi ile üretilmiş, bakım gerektirmeyen akülerdir. Özel geliştirilmiş ızgara alaşımı, aktif madde ve özel elyaflı seperatörleri sayesinde standart akülere göre daha yüksek çevrim ömrü sunar. Merkezi gaz çıkış sistemi ve alev tutucu özelliğe sahip sızdırmaz kapak teknolojisiyle yüksek güvenlik sağlar. Yanmayı geciktirici plastik malzemeden üretilen Mutlu Aküler, Türk Loydu sertifikasına sahiptir.

Daha Fazlası
JEL Aküler
JEL Aküler
Marin grubu araçlar için uygun Mutlu JEL Akü seçenek ve detayları için tıklayınız.
SFB Marin Aküler
SFB Marin Aküler
Marin grubu araçlar için uygun Mutlu SFB Akü seçenek ve detayları için tıklayınız.