1945 yılında ticari faaliyetlerine başlayan Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayii Anonim Şirketi (“Mutlu Akü”), 1955 yılında akü üretimi konusunda ilk adımlarını atmıştır.

Bugün yılda 6 milyon akü üretim kapasitesine sahip olan Mutlu Akü, yaptığı teknolojik yatırımlarla dünya standartlarına taşıdığı 230 dönümlük arazisi üzerine kurulu alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mutlu Akü, otomotiv ve endüstriyel gruplarındaki geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’nin dört bir yanında bulunan satış noktalarında müşterileri ile buluşmaktadır. Türkiye, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’nın en büyük akü üreticilerinden olan Mutlu Akü; global pazarlarda da 6 kıtada 80’den fazla ülkede Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmektedir.

Mutlu Holding Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Mutlu Akü, grubun ilk şirketidir. 1981 yılında, Mutlu Akü’nün plastik ürün tedariğini sağlamak amacıyla kurulan Mutlu Plastik ve Ambalaj Sanayii Anonim Şirketi Mutlu Holding Anonim Şirketi'ne bağlı diğer bir grup şirketidir. Ayrıca Mutlu Akü bünyesindeki atık akü geri kazanım tesisleri de Kütahya Gediz’de yer almaktadır.

2013 yılında enerji depolama ve otomotiv yedek parça alanında sektörünün lider firmalarından Metair Grup bünyesine katılan Mutlu Akü, bu hamlesi ile sektöründeki gücüne güç katmıştır.

Ürün tasarımı ve üretim teknolojilerinde uyguladığı yüksek kalite standartları ile araç üreticilerinin tercihi olan Mutlu Akü, üreticilerin teknik ve üstün performans beklentilerini karşılayan orijinal ekipman aküleri ile güvenilir bir çözüm ortağıdır. Gerçekleştirdiği ek yatırımlar ve kalite odaklı üretimi sayesinde, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda emin adımlarla ilerleyen Mutlu Akü; sektörünün en çok tercih edilen markaları arasında yer almaktadır.