Stasyoner Aküler

Stasyoner Aküler

Mutlu Stasyoner (OPzS) Aküler, genel kurşun asit sabit tesis akülerinin teknolojik olarak geliştirilmiş biçimidir. Kullanıcı için yüzdürme gerilimiyle çalışma sisteminde, minimum bakım ve düşük enerji maliyeti dikkate alınarak, özel şekilde dizayn edilip üretilmişlerdir. Temel özelliği, düşük antimonlu kurşun alaşımı nedeniyle kendi kendine az deşarj olması ve bu sayede su kaybını büyük ölçüde azaltmış olmasıdır. Aktif maddeyi tutuşu ve şarj-deşarj kabiliyeti yüksektir. 

Tam şarjlı ve kullanıma hazır olarak sevk edilen Mutlu Stasyoner Aküler; hızlı ve güvenli bir şekilde, çok fazla eğitime ihtiyaç duymadan montaj yapılabilirler. Normal yüzdürme şarjı altında 2-3 yıl veya daha fazla süre için saf su ilavesi gerektirmezler. Kutuların üzerinde, şeffaf plastiklerde elektrolit seviyesini gösteren min/max seviye çizgileri yer alır. Yapıştırılarak monte edilmiş kapak ve özel olarak üretilmiş seramik buşonları sayesinde dışarıya asit sıçrama ve sızması olmaz. 

Mutlu Stasyoner (OPzS) Akülerin iç yapısında yer alan enjeksiyon teknolojisiyle üretilmiş, korozyona karşı dayanıklı ızgaralar ve %99,99 saflık derecesine sahip kurşundan üretilen aktif madde pozitif plakları oluşturur.  Yüksek performans sağlayan, özel hamur formülüne sahip negatif plaklar ise aktif maddeyi uzun süre üzerinde muhafaza eden negatif ızgaralardan meydana gelir. Yüksek poroziteli ve delinme direncine sahip yaprak tip seperatörler kullanılır. Düşük antimonlu ızgara alaşımları, yüksek korozyon direnci ve minimum su kaybı sağlar. 

Mutlu Stasyoner (OPzS) Akülerde aside ve darbelere dayanıklı malzemeden üretilmiş şeffaf görünümlü kutular kullanılır. (SAN kutu ve ABS kapak) Kutuların alt tarafındaki prizmalar sayesinde kısa devre riski ortadan kalkar. Kapak üzerinde kutup başlarının sızdırmaz olmasını sağlayan sızdırmazlık contaları ve su ekleme ile elektrolit yoğunluğunu ölçmeye imkan veren açılabilir seramik buşonlar alır. 1.200 - 1.500 şarj-deşarj  devresine dayanıklı Mutlu Stasyoner akülerin , 15 yıl ve üzerinde kullanım ömürleri vardır.

Kapasiteleri 150Ah - 5.000Ah arasında değişen Mutlu Stasyoner (OPzS) Aküler; TSE ve DIN standartlarına göre üretilmekte ve elektriksel değerleri ölçümlenmektedir. Telekom istasyonları, güç dağıtım istasyonları, güneş enerjisi santralleri, rüzgar enerjisi santralleri, termik santraller, hidroelektrik enerji santralleri, güvenlik sistemleri, raylı sistemler, bilgi işlem odaları ve kesintisiz güç kaynakları (UPS) gibi çok yaygın bir kullanım alanına sahiptirler.

Daha Fazlası
  • Yüksek şarj-deşarj dayanımları sayesinde 15 yıl ve üzeri uzun ömür 
  • Uzun süreler su ilavesi ve bakım gerektirmeyen ürün teknolojisi 
  • Elektrolit yoğunluğunu ölçmeyi sağlayan şeffaf kutu ve seramik buşonlar

Kullanım Alanları

2V OPzS Aküler
Minimum bakım gerektiren, yüksek kapasiteli enerji depolama çözümleri

6V Sulu Tip Monoblok Aküler
Montaj ve bakım kolaylığı sağlayan, ihtiyaca uygun ölçülerde geniş ürün gamı

12V Sulu Tip Monoblok Aküler
Farklı müşteri beklentilerine göre çeşitlendirilmiş, az bakım gerektiren, kolay montajlı ürün gamı

Akünü Bul
Akünü Bul

Aracınızın marka ve modeline uygun Mutlu Akü’yü bulun

Akünü Bul
Satış Noktası Bul

Türkiye'nin 81 ilinde Size En Yakın Mutlu Akü Satış Noktasını Bulun