UPS

Elektrik kesintilerinde devreye girip enerji sağlayan bir güç kaynağı olan UPS sistemleri (kesintisiz güç kaynağı) hastane, fabrika ve enerji depolama sistemleri gibi farklı alanlarda kullanılır. UPS’ler, DC gerilim kaynağı olan akülerde depolanan enerjiyi AC gerilime dönüştürür ve sisteme istenilen enerjiyi sağlar. Dolayısıyla UPS aküsü, elektrik kesintisi olduğu anda UPS’lere anında elektriği iletir. UPS sistemleri için gereken uzun ömürlü akü seçeneklerine sahip olan Mutlu Akü, AGM ve JEL Aküleri ile avantajlıdır.

UPS'lerde tercih edilmesi gereken aküler, ani olarak yüksek akım çekilmelerine ve uzun süre şarj altında kalmaya uygun yapıda olmalıdır. Bakım gerektirmeyen ve yüksek performanslı Mutlu AGM Aküler, UPS'ler için ideal bir çözümdür. Dayanıklı ürün teknolojisi ve uzun kullanım ömrü Mutlu AGM Akülerin UPS'lerde tercih edilmesinin diğer bir nedenidir.

Mutlu Akü’nün bakım gerektirmeyen ürün teknolojisine sahip JEL akü grubu da UPS'lerde kullanıma uygundur. Uzun kullanım ömrüyle JEL Aküler, UPS sistemlerinde tercih edilir.

Daha Fazlası
AGM Aküler
AGM Aküler
UPS sistemlerinize uygun Mutlu AGM Akü seçenek ve detayları için tıklayınız.
JEL Aküler
JEL Aküler
UPS sistemlerinize uygun Mutlu JEL Akü seçenek ve detayları için tıklayınız.