Traksiyoner Aküler

Traksiyoner Aküler

Özellikle çevre faktörünün önemli olduğu kapalı alanlarda temiz enerji kaynağı olarak öne çıkan Traksiyoner Aküler, elektrik ile çalışan araçlarda güç kaynağı olarak tercih edilir. DIN ve BS standartlarında geniş bir ürün gamına sahip Mutlu Traksiyoner Akülerde tüplü plak teknolojisi (PzS, PzSB, PzSBL) kullanılmaktadır. Tüplü pozitif plak teknolojisi sayesinde derin deşarjlara dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. 

Kurşun asit akülerin temel prensiplerine göre çalışan Mutlu Traksiyoner Aküler, çok yaygın bir endüstriyel amaçlı kullanım alanına sahiptir.  Elektrikli forkliftler, transpaletler, platform ve vinçler, maden lokomotifleri, havacılık yer destek ekipmanları, istif makineleri, akülü çekiciler, yer temizlik araçları ve taşıyıcı konveyör sistemleri ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini Mutlu Traksiyoner Aküler sayesinde karşılamaktadır. 

Mutlu Traksiyoner Akülerin iç yapısında yer alan aktif madde ve ızgaraların özel tasarımlı dokumasız tip tüpler içerisine yerleştirilmesi sayesinde aktif madde uzun süre plakta kalır, böylece akünün uzun ömürlü olması sağlanır. Optimize edilmiş düşük antimonlu ızgara alaşımları sayesinde ise yüksek korozyon direnci ve minimum su kaybı ortaya çıkar. Pozitif plakları zarf şeklinde saran seperatörler de kısa devre riskini ortadan kaldırır. 

Akü bileşenleri, aside ve darbelere dayanıklı polipropilen malzemeden üretilmiş kutular içerisinde yer alır. Kapak üzerinde bulunan sızdırmazlık contaları, kutup başlarının sızdırmazlığını sağlar. Akü kutularının alt tarafında bulunan prizma vasıtasıyla zamanla plaklardan dökülebilecek tortular toplanarak kısa devre oluşması önlenir. Kapak üzerinde ise şarj esnasında oluşan gazların aküden çıkışına izin veren buşonlar yer alır. Hücreler içerisindeki elektrolit seviyesini eşitlemeyi sağlayan otomatik dolum sistemi, hücre içerisine verilen hava ile elektrolitin etkin bir şekilde karıştırılabildiği air mix sistemi ve elektrolit seviyelerinin Led ışığı aracılığıyla kolayca takip edilebildiği seviye sensörü ise müşteri isteklerine göre opsiyonel olarak sunulur. 

Mutlu Traksiyoner Aküler; BS Tip, DIN/Flexible Tip, DIN/Perfect Tip ve 6V Golf aküsü seçenekleriyle müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak tasarlanır. (PzS) tipi aküler 120Ah’den 1550Ah'e; BS (PzSB) tipi aküler ise 80Ah’den 900Ah’e kadar değişen kapasite alternatifleriyle Mutlu Traksiyoner ürün gamında yer alır.

Daha Fazlası
  • Enjeksiyon teknolojisi ile üretilmiş, korozyona karşı dayanıklı ızgaralar
  • Su ekleme ve elektrolit yoğunluğunu ölçmeye imkan veren açılabilir kapaklı buşonlar
  • Yüksek poroziteli ve delinme direncine sahip seperatörler sayesinde düşük iç direnç ve yüksek asit hacmi

Kullanım Alanları

80Ah’den 900Ah’e kadar değişen kapasite alternatifleriyle sunulan, derin deşarja dayanıklı ve uzun ömürlü aküler

Aside ve dış etkenlere dayanıklı sac kasa kaplaması, derin deşarja (%80) dayanıklı yapısı ve antimonlu özel alaşımı sayesinde uzun kullanım ömrü

Açık kurşun yüzey barındırmayan tam kapalı tasarım, geliştirilmiş kapak teknolojisi ve sızdırmazlık sağlayan yeni conta yapısı sayesinde yüksek güvenlik

Golf araçlarının ihtiyaç duyduğu kesintisiz enerji ve maksimum performans

Ürünler

Bu kriterlere uygun ürün bulanamadı.
Akünü Bul
Akünü Bul

Aracınızın marka ve modeline uygun Mutlu Akü’yü bulun

Akünü Bul
Bayi Bul

Türkiye'nin 81 ilinde Size En Yakın Mutlu Akü Bayisini Bulun