VRLA Aküler

VRLA Aküler

Mutlu VRLA aküler; sabit tesis uygulamalarında öne çıkan, kuru tip, tam kapalı kapak teknolojisine sahip ürünlerdir. Kesintisiz enerji sağlama ve dengeleme alanlarında ideal çözüm olarak kullanılan Mutlu VRLA teknolojili sabit tesis aküleri, yüksek dayanıklılığa ve uzun ömre sahiptir. İç yapılarında yüksek kısa devre dayanımı sağlayan emdirilmiş cam elyaf seperatörler yer alır ve valfli, bakım gerektirmeyen ürün teknolojisiyle üretilirler. 

Standart VRLA, VRLA, UPS ve 2V AGM olarak sınıflandırılan Mutlu VRLA akülerin çok yaygın uygulama alanı söz konusudur. Telekom istasyonları, güç dağıtım istasyonları, güneş enerjisi santralleri, rüzgar enerjisi santralleri, termik santraller, hidroelektrik enerji santralleri, güvenlik sistemleri, raylı sistemler, yangın alarm sistemleri, bilgi işlem odaları ve kesintisiz güç kaynakları (UPS) gibi birçok alanda güç kaynağı olarak kullanılabilmektedirler. 

Mutlu VRLA Aküler, uzun süreli uygulamalar için yüksek performans ve güvenlik sağlar. Alev geciktirici kutularda üretilen, düşük basınçlı otomatik kapanan valf kontrolüne sahip bu tip akülerde “gaz geri dönüşüm” (gas recombination) sistemi sayesinde akü içerisindeki gazın geri kazanımı sağlanmaktadır.  Kapalı sistem akülerde bakıma gereksinim duyulmaması, cihaz içi dahil kapalı yerlerde, hatta yatay veya dikey pozisyonlarda kullanılabilmesi öne çıkan üstün ürün özelliklerindendir.

İçerisinde serbest formda asit bulundurmadığı için sızdırmaz özellikteki Mutlu VRLA Aküler, döküm teknolojili ve özel formüle sahip ızgara alaşımları sayesinde uzun çevrim ömrüne sahiptir. Derin deşarj dayanımları ve düşük iç dirençleri uzun süreli kullanım sağlar. Mutlu VRLA aküler üretilirken; darbelere karşı dayanıklı ABS kutu kapak teknolojisi kullanılır ve gerekli kurulum malzemesiyle birlikte sevk edilir. 2V aküler için müşteri talebi doğrultusunda, özel raf sistemi de temin edilebilir.  

Daha Fazlası
  • Farklı uygulama alanları ve operasyonel ihtiyaçlara özel tasarım
  • VRLA teknolojili, bakım gerektirmeyen, uzun çevrim ömrüne sahip ürünler
  • ABS kutu ve kapak teknolojisi sayesinde yüksek fiziksel dayanım

Kullanım Alanları

Standart VRLA Aküler
Yüksek performans ve güvenlik sağlayan, tam kapalı kutu kapak teknolojisine sahip ürünler

HTB VRLA Aküler
Yüksek sıcaklık koşullarında kullanıma uygun, uzun ömürlü, güçlendirilmiş ürün teknolojisi

12V UPS Aküleri
Kesintisiz güç kaynaklarının ihtiyaç duyduğu ideal çözüm

2V AGM Akü
Maksimum performans sağlayan, 2V AGM akü teknolojisi

Akünü Bul
Akünü Bul

Aracınızın marka ve modeline uygun Mutlu Akü’yü bulun

Akünü Bul
Satış Noktası Bul

Türkiye'nin 81 ilinde Size En Yakın Mutlu Akü Satış Noktasını Bulun