Spor Sosyal Sorumluluk Projeleri | Mutlu Akü
Sponsorluk

Spor Sosyal Sorumluluk Projeleri

MUTLU CUP

MUTLU AKÜ, Türkiye'de motor sporlarının yükselmesinde ve birçok pilot yetişmesine destek olan öncü kuruluşlardandır. 2000- 2003 yılları arasında üç sene boyunca Mutlu Cup adı verilen organizasyonda yarışan amatör pilotlar, iş birliği içinde olduğumuz yarış okulu tarafından özel eğitime alınmış ve emniyetli otomobil kullanma tekniklerini öğretilmiştir. Mutlu Cup’ın hedefi ve sloganı “Caddelerde değil Pistlerde Yarışın” olmuştur.


MUTLU AKÜ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BASKETBOL TAKIMI

Gençlerin spora özendirilmesinin gelişimleri üzerindeki olumlu etkisine inanan MUTLU AKÜ, 2006-2008 yılları arasında üniversite takımı olan Konya Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı'nın ana sponsoru olmuştur.

Türkiye Beko Basketbol ligi takımlarından MUTLU AKÜ Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı’nın profesyonel bir takım olmayışı, özellikle bir üniversite takımı olması işbirliğimizin asıl nedenini oluşturmaktadır. MUTLU AKÜ, konuya sadece bir spor takımının sponsorluğu şeklinde yaklaşmayıp, o üniversitenin çalışmalarına katkıda bulunmak amacını da taşımaktadır. Selçuk Üniversitesi’ni tüm üniversiteler ve tüm Türk Gençliği adına desteklenmiştir.

Sporun diğer dallarında da sürdürülen destek ve çalışmalar halen devam etmekte olup; yelken, futbol, otomobil, off road yarışlarında da sporcularımıza katkılarımız bulunmaktadır.