Sürdürülebilir başarımızı 2015'te de arttırmayı hedefliyoruz. | Mutlu Akü
Geri

Sürdürülebilir başarımızı 2015'te de arttırmayı hedefliyoruz.

2014 yılı tüm sektörlerde olduğu gibi Akü sektöründe de oldukça rekabetçi ve zorlu bir yıl olarak geçti. Mutlu Akü olarak sektör liderliğimiz 2014 yılında da bir önceki yıla göre istikrarlı olarak büyüyerek devam etti.

Sürdürülebilir başarımızı 2015'te de arttırmayı hedefliyoruz.

.2014 yılı rekabetçi ve zorlayıcı bir yıl olmasına rağmen değişim pazarında bir önceki yıla göre  artış sağlayarak başarılı bir yıl geçirdik.

OEM’ de ulaşan Pazar payımız ve bu alandaki üretim artışı da hedeflerimizi  desteklemektedir.2014 yılında özellikle ihracatta da bir çok yeni pazara girilerek ihracat yaptığımız ülke sayısı 60 ‘ a çıkarken , dünya genelinde marka tescili aldığımız ülke sayısı 107’ ye ulaştı.

Tüm yeni yatırımlarımız ,çalışmalarımız ve enerjimizle 2015 yılında da sektör liderliğimizi daha da ileriye götürmek için hedeflerimiz ve çalışmalarım belirlendi.  2015 yılı  için  global ekonomilerde ki belirsizlikler ve olası riskler ihmal edilmeksizin bir B planı oluşturulması gereği’ de göz önünde tutuldu.

6.500.000 adet / yıl  üretim kapasitemizle ,  Türkiye’ ye yayılmış olan sektördeki en geniş bayi ve servis ağımızı daha da  büyültme çalışmalarımız 2015 yılında da artarak devam etmesi planlanmakta.

2015 yılında  yeni ürün yelpazesi ve teknolojisini bayi kanalına doğru aktarabilmek adına eğitim ve bilgilendirme toplantıları artarak devam edecek.
2015 yılında  da Türkiye'de sektörünün lideri olarak, dünyada ki gelişim ve değişimlere ayak uyduracak bir yapıya sahip olmak için, tüm gelişmeleri  yakından takip ediyoruz . Bu değişim ve gelişmelere paralel bir planlama üzerinden altyapımızı her gün geliştirmeye devam ediyoruz. Sektörün lideri olarak üzerimize düşen görevlerin farkında olarak tüm iş ortaklarımıza ve son tüketicimizi mutlu etmek için tüm startejilerimizi ve planlamalarımız bu doğrultuda sürdürebilir kılmaya devam etmekteyiz.

2014  yılında Stop&Start araçları için özel geliştirilmiş sulu tip akümülatörler müşteri hizmetine sunulmuştur. Yakıt ekonomisi ve karbondioksit salınımını azaltan Start&Stop sistemine sahip olan araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmış akülerdir. Bu akülerin genel özelliği, bu sistemde ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimine uygun olmalarıdır. Start&Stop akülerimiz, EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) ve AGM (VRLA Kuru tip) olarak iki tipte bulunmaktadır.

 Önümüzdeki yıllarda sektörümüzün lokomotifi olacağına inandığımız Star& Stop Teknolojisi için ürün yelpazemizi 2015 yılında da arttırmaya devam edeceğiz.
 Son kullanıcıya iletişimizi devam ettirmek adına herkesin dilinden düşmeyen 1 numara  jingılımız ile tüm kullanıcılarımıza seslenmeye devam edeceğiz. Kendimizi daha iyi anlatabilmek adına zamanda da bizleri daha yakından ve aktif takip edebiliyor olmaları için Sosyal Mecra kanalarının en çok kullanıldığı Facebook ve Twitter da yer almaya devam etmekteyiz. Bu kanallardan bizi takip eden kullanıcılarımızın bizlere geri dönüşlerinden, başarılı ve doğru yolda ilerlediğimiz anlaşılıyor.

Türkiye akü sektörünün lideri olarak uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’ın Türkiye’de 7'nci kez düzenlediği ‘Türkiye'nin En Değerli Markaları' listesinden sektör lideri Mutlu Akü olarak , ilk 100 arasında yer almaya devam etmekteyiz.

Türkiye’ nin en çok satan akü markası olarak tüketicimize ve ülkemize,  1945 ‘ten beri hizmet etmenin  gururunu yaşamaktayız.