Mutlu Akü, endüstriyel araçlar ve uygulamalar için müşteri ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş, geniş bir ürün gamı sunmaktadır. Traksiyoner, Stasyoner ve VRLA ürün gruplarıyla çeşitli kullanım alanlarına yönelik, farklı kapasite ve voltaj değerlerinde en doğru çözümleri sağlamaktadır. Yoğun tempoyla ve kesintisiz olarak faaliyetlerini sürdürmesi gereken birçok endüstriyel ve kamu kuruluşuyla iş birliği içerisinde projeler yürüten Mutlu Akü; tecrübesi, yeni yatırımları ve güncel üretim teknolojileriyle endüstriyel amaçlı enerji çözümlerini üretmeye devam etmektedir.

Endüstriyel akü alanında da kalite ve müşteri ihtiyaçlarını ön planda tutan Mutlu Akü, temiz enerji kaynağı olarak öne çıkan, uzun ömürlü, kolay montaj avantajlı ve az bakım gerektiren ürünleriyle müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Çevreye ve enerji verimliliğine duyarlı üretim tesislerinin ve kalite uygulamalarının standartlarını ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 50001:2011 ve ISO 45001:2018 sertifikalarıyla belgelemekte, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Ar-Ge Merkezinde yeni projeler üretmekte ve geliştirmektedir.

Mutlu Akü; çok geniş bir uygulama alanı bulunan endüstriyel ürünleriyle birlikte, kullanım amacının gerektirdiği teknik standartlar doğrultusunda, müşteri ihtiyaçlarına özel ek çözümler de sunabilmektedir. Mutlu Endüstriyel Aküler; elektrikli forkliftler, transpaletler, platform ve vinçler, maden lokomotifleri, havacılık yer destek ekipmanları, istif makineleri, akülü çekiciler, yer temizlik araçları, taşıyıcı konveyör sistemleri, telekom istasyonları, güç dağıtım istasyonları, santraller (güneş, rüzgar gibi yenilenebilir enerji tesisleri ile termik ve hidroelektrik enerji üretim tesisleri), güvenlik sistemleri, raylı sistemler, bilgi işlem odaları, kesintisiz güç kaynakları (UPS) gibi çok yaygın kullanım alanlarına sahiptir.