Mutlu Plastik ve Ambalaj

Mutlu Plastik ve Ambalaj San. A.Ş.; pazarın yeni kalıp, aparat ve gerektiğinde makine yedek parça üretim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet göstermektedir. Sahip olduğu üstün üretim teknolojileri ve yaptığı yenilikçi yatırımlar sayesinde Mutlu Plastik, her çeşit akü plastik parçası ve aksesuarı üretecek yeterlilikte bir tesis olma özelliği taşımaktadır.

2016 yılında, Güneşli’den Mutlu Akü Tuzla Tepeören tesislerine taşınan Mutlu Plastik ve Ambalaj; 6.835 metrekare kapalı alanıyla yıllık 23.727 tonluk üretim yapma kapasitesine sahiptir.

Yüksek üretim standartlarını tüm süreçlerinde sürdürmeyi hedefleyen Mutlu Plastik fabrikası içerisinde, tasarım ve CAD/CAM olanaklarına sahip donanımlı bir kalıphane yer almaktadır. Kalıphanede bulunan ileri teknoloji CNC takım tezgahları, elektro erezonlar, çeşitli freze, taşlama ve torna tezgahları ile üretim yapan teknik ekipmanlar sayesinde; yüksek hassasiyet ve işlevsellikte kalıp üretimleri gerçekleştirilmekte ve plastik enjeksiyon ihtiyaçları karşılanabilmektedir.