Geri

Türkiye’nin Sektör Lideri MUTLU Akü 70. Yılını Kutluyor

TÜRKİYE’ NİN SEKTÖR LİDERİ MUTLU AKÜ 70. YILINI KUTLUYOR

Türkiye’nin Sektör Lideri MUTLU Akü 70. Yılını Kutluyor

1945 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarıyla, Türkiye Akümülatör sektörünün lideri olan Mutlu Akü, yurt dışı pazarlarındaki başarısını da yıllardır gururla sürdürmekte. 

Mutlu Akü 70. Yılını değerli çalışanları ve ailelerinin yanı sıra kamu kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin de katılımı ile 1000 kişiye ulaşan davetli eşliğinde gerçekleşen muhteşem bir geceyle Crown Plaza ‘da kutladı. 

Bu anlamlı gece’ ye ev sahipli yapan MUTLU Akü CEO’su Göksel Paker konuşmasında 70 yıllık bir değere sahip olmanın öneminin altını çizerken tüm davetlilere katılımlarından ve çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti. Ayrıca gecede Petrol İş Genel Merkez Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut ve Metair Grup Finans Direktörü Sjoerd Douwenga ‘da konuşmaları ile gecede yer aldı. 

Davetliler,  sevilen sanatçı Coşkun Sabah ile keyifli bir gece geçirdi. 

70. yılında da Bir Numara olan MUTLU Akü, bu anlamlı yılda başarısına katkı sağlayan herkese, Mutlu markasını tercih eden kullanıcılara, müşterilerine, iş ortaklarına ve tedarikçilerine teşekkür etmekte. 

70 YILDIR SİZLERLE ÇOK MUTLU söylemiyle; tüm ulusal radyo yayınlarında, radyo kanallarında yer alan yarışmalarda, sektörel dergiler, outdoor çalışmaları, stad reklamları,  sosyal medya platformları ve dijital yayınlarda yer alarak 70. Yılını kutlamakta.

70 yıldır sürdürdüğü başarısını, otomotiv sektörün de son dönemlerinde artan Start – Stop akümülatörler ve sanayi kullanımına yönelik endüstriyel akümülatörler de dahil olmak üzere tüm ürün yelpazesiyle devam ettiren, aynı zamanda üretimde ve AR-GE’de yaptığı en son teknolojik yatırımlarıyla, 230 dönümlük arazi üzerinde kurulu üretim ve araştırma üssünde başarılarını arttırarak faaliyetini sürdürmektedir. 

Mutlu Akü üretim tesislerinde ayrıca telekomünikasyon, ups, sağlık, emniyet, istif makineleri, temizlik makinaları, engelli araçları, savunma sanayi, güneş sistemleri, baraj, hidroelektrik santralleri, termik santralleri, cam sanayi, uzay üstü tesisleri için endüstriyel akülerde üretilmektedir.

MUTLU AKÜ, ulaşmış olduğu kalite, kapasite ve güvenilir hizmet anlayışıyla Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi haline gelmiştir. MUTLU AKÜ sektörünün dev kuruluşu olarak ülkesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

Dünya Akümülatör sektöründeki gücünü perçinlemek amacıyla 2013 yılı sonunda MUTLU AKÜ, Metair Grubu bünyesine katılmıştır.