Anasayfa      Ürünler      Hakkımızda      Bize Ulaşın  

content

Mutlu
Tarihçe
Kilometre Taşları
Misyon ve Vizyon
Bayilerimiz
Teknik Destek Birimlerimiz
Çevre Politikası
Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Sponsorluklar
Yatırımcı İlişkileri
Ortaklık ve Yönetim Yapısı
Yıllık Faaliyet Raporları
Son Gelişmeler
Bilgilendirme Politikası
Haber Merkezi
Haberler
Multimedya
Kariyer
Başvurmak için
Kariyer

1.    İnsan Kaynakları Uygulamaları

Otomotiv sektöründe müşteri memnuniyeti ilkesiyle başarısının sürekliliğini sağlayan Mutlu Akü, İnsan Kaynakları yönetiminde de bu ilkeyi esas almaktadır. Şirketin başarısında ve rekabet üstünlüğü sağlamasında en büyük payın çalışanların olduğuna inanmaktayız. Amacımız, ortak hedefler doğrultusunda, çalışanlarımızın mutluluğunu ve iş verimini arttıracak etkili insan kaynakları sistemlerini kurmak ve sürekliliğini sağlamaktır. 

2.    Mutlu'da çalışma ortamı

ŞİRKET PROFİLİ

  • Çalışan sayısı: 900 (mavi yaka:745, beyaz yaka:124, mühendis:31)
  • Çalışan kıdem ortalaması: 12 yıl
  • Çalışanların yaş ortalaması: 36 
  • Çalışma Günleri: Üretim birimleri için Pazartesi-Cumartesi arasında haftada 6 gün, 3 vardiya, haftada 45 saat .Büro personeli için Pazartesi-Cuma arasında haftada 5 gün, 08:00-17:40 saatleri arasında, haftada 45 saat

İŞE ALMA

Mutlu Akü’ye başvuran adayların, açık pozisyonlara tam anlamı ile uygun olması aranır. Adayların eğitim düzeyleri, yetkinlikleri, teknik bilgi düzeyleri, yabancı dil düzeyleri, ve pozisyonla ilgili tecrübeleri dikkate alınarak değerlendirme yapılır. Mavi yakalı çalışanlar, üretim artış ve azalışlarına paralel olarak istihdam edilmektedir.

ÇALIŞANLARIN GELİŞİMİ

Mutlu Akü'de çalışanların gelişimleri eğitimlerle sağlanır. Çalışanlar, işe başladığı günden itibaren eğitimlerine fabrika oryantasyon eğitimi alarak başlar. Her altı ayda performans değerlendirme ile her çalışanın gelişmesi belirlenir. Gelişim ve eğitim planları yöneticiler tarafından İnsan Kaynakları birimi ile paylaşılır ve buna bağlı olarak çalışanların yıllık eğitim planı oluşturulur.

SOSYAL İMKANLAR

İşyerimizde öğle yemeği verilmektedir. Personelimizin ulaşımı servis araçlarıyla sağlanmaktadır. Çalışanlarımızın Futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi oynanabilmesi için imkanlar sunulmaktadır. 

Anasayfa   |   Ürünler   |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın
©2004-2015 MUTLU Akü ve Malzemeleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır.